17 września 2015 r. - gminne obchody Dnia Pamięci Narodowej

Na zdjęciu od prawej dyrektor ZS Małgorzata Janik i dyrektor ZS Nr 1 Mieczysława Taczalska

17 września uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zakrzówku wzięli udział w obchodach Dnia Pamięci.

Po uroczystej  Mszy Świętej w parafialnym kościele  młodzież  złożyła  kwiaty przy tablicy upamiętniającej pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Zakrzówka i okolic.  Obchody kolejnej rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę są lekcją patriotyzmu i okazją do refleksji nad  trudną historią naszej Ojczyzny.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Koper

Opublikowano: 18 grudnia 2015 14:51