11 marca 2016 r. - Wyjazd na Dzień Otwarty UMCS oraz Politechniki Lubelskiej

Na zdjęciu ja od lewej Magdalena Wereska, Patrycja Michalak, Aneta Stręciwilk, Grzegorz Sokół, Diana

 W piątek 11 marca 2016 roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano wyjazd na Dzień Otwarty Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej oraz Politechniki Lubelskiej. Zainteresowani maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną i poznali zasady rekrutacji. Uczniowie LO mieli okazję wziąć udział w ciekawych pokazach chemicznych oraz różnorodnych wykładach i warsztatach, na przykład z genetyki czy języka angielskiego, zorganizowanych przez poszczególne wydziały UMCS. Była to doskonała okazja, aby poznać strukturę uczelni i zajrzeć do miejsc dostępnych zazwyczaj tylko dla pracowników i studentów.

Dzień ten na Politechnice Lubelskiej uczniowie spędzili w nowoczesnym budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej.  Podczas uroczystego otwarcia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Kampus PL oczami przyszłego studenta"- laureatką została nasza  uczennica z klasy III Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Nr 1 w Zakrzówku - Marlena Warsińska. Niespodzianką okazał się również laureat I miejsca w konkursie z przedsiębiorczości, - uczeń z klasy II Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół Nr 1 w Zakrzówku - Szymon Szostak. Serdecznie gratulujemy.

We wnętrzu najnowocześniejszego budynku Politechniki uczniowie mogli  zapoznać się z ofertą edukacyjną, ale również poczuć atmosferę studiów, biorąc udział  w wykładach oraz w czasie rozmów ze studentami.  Miejmy nadzieję ,że wyjazd  na Dzień Otwarty zaowocował podjęciem dojrzałych decyzji dotyczących dalszego etapu kształcenia. Organizatorem wyjazdu była p. Monika Pawłasek – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 Tekst i zdjęcia: Monika Pawłasek

Opublikowano: 19 maja 2016 17:32

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 481

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Nr 1 im. Wł. St. Reymonta w Zakrzówku

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony